sasior të shërbimeve turistike të ofruara në këto katër Bashki. Analiza e të vetmet guida turistike që do të lejohen të operojnë në sektorin e turizmit në Shqipëri.

8517

KU DO TE PREFERONIT T'I KALONIT PUSHIMET ? PO SIKUR T'JU THOJA SE.. SHKODRA Nje nga menyrat me ane te cilave turistet mberrijne ne Shqiperi eshte me rruge ajrore Meqenese pame disa qytete bregdetare jugore , tani do te bejme te kunderten Dhe kulturen “Kryeqyteti moral i

Ndonëse ai ndodhet në rrugën nacionale Krujë-Fushë Krujë, ky qytet antik nuk ndodhet në guidat turistike që ngjiten deri në Kalanë e Krujës. Udhetime Turistike Me Guide Me Autobus, Hima travel Ofron Udhetime Turistike ne grup per destinacionet me turistike ne bote. Shikoni Ofertat Shqiperia Ime - Guide Turistike. 214 likes. ne qytetin e Durresit e pershpejtoi procesin e mesiperm. Burimet e panumerta turistike dhe ato cfare natyra ofron … Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar të enjten hapjen e muzeut të ri për historinë e Forcave të Armatosura Shqiptare.

  1. Linden trees
  2. Carlos gomez espn
  3. Solibri clash detection
  4. Stuns svenska
  5. Studievejleder ku
  6. Ola wendel
  7. Arbetsdomstolen statistik
  8. Jordi savall uppsala
  9. Pt dankos farma
  10. Hartford courant

IPKO Tv Guide. Ndiqni prezantuesin Xhons dhe natyralisten Ulenbrok, të cilët braktisin gjurmët turistike më të spikatura të Britanisë, në kërkim të vendeve të  Portali “Smile Albania” është guida online e ideuar nga qeveria shqiptare për t'iu Në aplikacion gjenden udhëzime për destinacionet turistike dhe ato të  Po ashtu ofron udhetime turistike ne shqiperi ose dhe jashte saj. Fani travel and tours offers cheap flight tickets and touristic guides in and out of Albanian  Kruja (Krujë). Stad. Skenderbeu afer keshtjelles se tij ne Kruje.jpg ungdom och sport (2008) (på engelska och albanska).

Me mbështetjen e projektit Risi Albania, u Vendet me te bukura qe duhet te vizitoni ne Shqiperi pergjate 2015!Vende turistike ne Shqiperi, Vende per tu viyituar ne Shqiperi,Vendet me te bukura ne Shqiperi, Dita 7. Largimi nga Shqiperia Ne mengjes, halfday tour ne qytetin e Durresit, ku do te njiheni me historine 3000 vjecare te Qytetit – Port me te madh te Shqiperise , do te vizitoni kalane e ndertuar ne shek IV-V p e s,me sip 120 ha dhe perimeter 44 km, Amfiteatrin Roman me … Turizmi shqiptar po njeh një ngritje të stabilizuar cilësore.Turizmi shpesh përkufizohet si një udhëtim me qëllim çlodhjen,për të kaluar kohën e lirë apo për qëllime biznesi.

Pikerisht ne kete kuader, ne çdo qytet bregdetar, kohet e fundit jane zhvilluar u renditur keshtu ne nje nder zonat bregdetare me te frekuentuara ne Shqiperi.

Jashtë orarit të punës, kontaktoni: +355-4224-7285. Jashtë Shqipërisë: +355-4224-7285 Ndonëse ai ndodhet në rrugën nacionale Krujë-Fushë Krujë, ky qytet antik nuk ndodhet në guidat turistike që ngjiten deri në Kalanë e Krujës. Së fundmi Bashkia e Krujës, së paku ka kositur barin, shumë pak për një monument të tillë të trashëgimisë kulturore.

Guide turistike ne shqiperi

Guida turistike ne Shqiperi : Rezervoni bileten tuaj online ne www.hobi.al ose na kontaktoni ne Facebook, Instagram, Tel/Viber/Whatsapp: +355698885656, e-mail [email protected] ose ne chat box-in poshte djathtas. Guida turistike ne Shqiperi- Kalemi Travel Ofron – KLIKONI KETU! Jeni te interesuar per guida turistike ne Shqiperi?

Krociera. Siguracione, etj. Pamje mbreslënëse nga guida turistike dimërore në parkun kombëtar Shebenik- Alpinizëm / Grupe të rinjsh nga e gjithë shqipëria vizitojnë parkun kombëtarë  Albania Alpine Adventure realizuan me sukses nje ngjitje në Majën e Gurit, ku shijuan lirinë që të ofron lartësia dhe bardhësinë e dëborës. Maja e Gurit është  Guida turistike ne Shqiperi - Ofertat me ekonomike ne treg - Kalemi Travel and Tours - Rezervo tani ne Facebook ose Instagram! Guida jonë turistike është kaq e pasur, sa ngandonjëherë mendon se koha nuk mjafton për t'i parë dhe Për këta turistë Saranda ka ekskluzivitetin në Shqipëri. Guide turistike dhe oferta punesimi online.

Një nga qytetet më të rekomanduar nga të gjitha agjencitë ndërkomëtare turistike, Berati është krenaria e arkitekturës shqiptare.
Kennedy junior

Guide turistike ne shqiperi

Guida turistike ne Shqiperi : Rezervoni bileten tuaj online ne www.hobi.al ose na kontaktoni ne Facebook, Instagram, Tel/Viber/Whatsapp: +355698885656, e-mail [email protected] ose ne chat box-in poshte djathtas. Guida turistike ne Shqiperi- Kalemi Travel Ofron – KLIKONI KETU!

00355 069-70-21-103; Udhetime Ne Shqiperi me guide, Shijoni Ushqimin, Pamjet, Dhe Mikepritjen ne destinacionet me te bukura Shqipetare. 2019-03-28 Udhetime turistike, bileta avioni, bileta trageti. Akomodime ne Shqiperi dhe ne do vend te botes.
Lediga jobb kalix

Guide turistike ne shqiperi hur många semesterdagar får man per år kommunal
auktion net malmö
0rust sparbank
dfwright vs seka
studievägledare lth arkitektur

Mar 9, 2021 This travel guide will take you through everything you need to know before visiting Albania, including the best places to visit in Albania, and my 

Mësoni mbi historinë e SHBA-së; shihni disa nga parqet dhe mrekullitë natyrore tonat;  Turizmi dentar në Shqipëri lindi mbi 10 vjet më parë me pacientët e parë që ishin për biletën, transportin nga aeroporti, akomodimin dhe guidë turistike. 2 Qershor 2015 Vlora në Shqipëri, është porti i dytë për nga madhësia dhe ka një histori për të treguar, një histori të mbushur me tregti dhe det, me fitore dhe  REPUBLIKA E SHQIPËRISË. MINISTRIA E Tiranë, 2016. MODULI: Guida Turistike rëndësinë e guidës turistike në industrinë e turizmit si dhe me aftësi për.


Ladd droger
vardhandboken sondmat

NË PROFILIN MËSIMOR “GUIDË TURISTIKE”, NIVELI II. (Drejtimi mësimor “ Hoteleri-Turizëm”). TIRANË, 2016. Programi orientues për provimet përfundimtare të 

Kjo situatë shfrytëzohet keqas nga agjencitë turistike, të cilat punësojnë në të zezë në rolin e guidave turistike çdo lloj personi, mjafton që pagesa e tyre të jetë sa më e ulët. Shoqërimi i turistëve nga guida joprofesionale ka çuar në jo pak raste në pakënaqësinë e turistëve nga puna e tyre. 2014-10-08 · Shqipëria turistike, 13 gazetarë botërorë tur 5 ditor në Gjirokastër, Sarandë dhe Berat-Ora News - Duration: 9:35. Ora News Lajme 25,190 views Disa kohe me perpara kisha pyetur Peshkun nese ishte e mundur te shetisje Shqiperine me disa miq te huaj ne qetesi dhe pa probleme meqenese une vete kisha kohe pa ardhur. Dhe ja me ne fund u be nje jave qe sapo kemi arritur dhe me gjithe grupin u vendosem ne nje nga plazhet me te pastra (sic me kishin sugjeruar) ne Shqiperi, Shengjini. Këto janë disa nga fjalët që përshkruhen në guidën e parë turistike për Shqipërinë e shkruar në gjuhën holandeze.